Autorizācija
0

LTRK izsludina metu konkursu Expo 2020 Dubaijā idejas izstrādei

LTRK izsludina metu konkursu Expo 2020 Dubaijā idejas izstrādei

 

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) piektdien, 23.novembrī, izsludina iepirkumu par metu konkursu Latvijas dalībai Expo 2020 Dubaijā.

Sagatavotais nolikums paredz, ka sākotnējo piedāvājumu iesniegšana notiks līdz 10.decembrim, savukārt pēc tam žūrija tos izvērtēs un aicinās pretendentus uz sarunām. Pēc tam tiks organizēta detalizētāka skices jeb meta izstrāde un iesniegšanu, lai izvēlētu konkursa uzvarētāju līdz 28.decembrim.

“Līgums par Latvijas dalību Expo 2020 Dubaijā ir noslēgts, un uzsākam aktīvu darbu pie projekta. Laika patiešām ir maz, bet mēs ticam, ka Latvijā ir talantīgi cilvēki, kuri spēs piedāvāt interesantas idejas valsts pārstāvībai šajā nozīmīgajā pasākumā, kur organizatori paredz vismaz 25 miljonus apmeklētāju, no kuriem aptuveni viens miljons varētu apmeklēt arī mūsu paviljonu,” saka LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš, piebilstot, ka piektdien plānotajā pasākumā, žūrijas pārstāvji un Latvijas Expo 2020 komanda centīsies atbildēt uz visiem interesentu jautājumiem, lai konkurss noritētu pēc iespējas kvalitatīvāk.

Ņemot vērā to, ka pašreiz vietā, kur norisināsies Expo 2020 Dubaijā ir tuksnesis, svarīgi laikus gatavoties, rūpīgi strādājot ar radošo industriju pārstāvjiem, kas palīdzēs sasniegt visus izvirzītos mērķus.

Visa informācija par metu konkursu no piektdienas, 23.novembra, ir atrodama šeit: http://chamber.lv/lv/content/2525. Papildu jautājumus iespējams uzdot rakstot uz e-pastu expo@chamber.lv.

Expo 2020 Dubaijas devīze ir: Savienojot prātus, radīt nākotni (Connecting minds, creating future). Izstādes apakštēmas ir: Ilgtspēja, Iespēja un Mobilitāte.

Metu konkursā aicināti piedalīties radošo industriju pārstāvji, apvienojoties komandās, tostarp iekļaujot tajās kā arhitektus, tā mārketinga, finanšu un citus speciālistus, domājot par iespējami gatavāku un realizējamāku projektu piedāvāšanu žūrijai. Tajā iekļauti divi arhitekti, sociālantropologs, grafiskais dizaineris un radošo aģentūru pārstāve.

LTRK līdz šim organizējis Latvijas dalību vairākās Expo izstādēs – 1992.gadā Seviļā (Spānija), 1993.gadā Tedžonā (Dienvidkoreja), 1998.gadā Lisabonā (Portugāle) un 2017.gadā Astanā (Kazahstāna).

Expo 2020 Dubaijā solās būt nozīmīgs notikums pasaulē. Līdz šim dalību apstiprinājušas jau vairāk nekā 170 valstis. Paši organizatori uzsver, ka šī būs visu laiku labākā Expo izstāde. Jau pašreiz Expo 2020 Dubaijas organizatori rīkojas jaunos, līdz šim neredzētos izstādes organizēšanas veidos, piemēram, izveidojot īpašu inovāciju fondu 100 miljonu eiro apjomā, lai atbalstītu dažādus jaunuzņēmumus. Finansējumu saņēmis arī viens Latvijas uzņēmums.

Papildu informācijai:

Rūta Grikmane
Sabiedrisko attiecību konsultante
Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera
Kr. Valdemāra iela 35, Rīga, LV-1010, LatvijaT. + 371 67830825
M. + 371 29630923
F. + 371 67820092
pr@chamber.lv 
www.chamber.lv

Komentāri
(Publiskajā pusē e-pasts publicēts netiks)