Autorizācija
0

Noslēdzies RISEBA un LRA atbalstītais konkurss

Sestdien, 14. maijā augstskolas RISEBA telpās, klātesot Latvijas Reklāmas asociācijas valdes priekšsēdētājai Baibai Liepiņai, tika svinīgi apbalvoti sociālās reklāmas konkursa „Labākas pasaules meklējumos” laureāti.

Konkurss notika no 1. marta līdz 30. aprīlim, un skolēniem bija iespēja izveidot plakātu par vienu no sociāli svarīgām tēmām – „Veselīgs dzīvesveids”, „Bērnu drošība” vai „Mana dzimtā pilsēta, rajons, ciems”. Konkursa uzvarētājs ieguva iespēju bezmaksas studēt augstskolas RISEBA bakalaura programmā „Sabiedrisko attiecību un reklāmas menedžments”, kā arī speciālo balvu no Latvijas Reklāmas asociācijas – ielūgumu uz starptautisko reklāmas festivālu Golden Hammer.

Konkursā piedalījās skolēni no Rīgas, Gulbenes, Jēkabpils, Valmieras, Rēzeknes un Ogres. Visus darbus augsti novērtēja žūrija, kurā piedalījās bakalaura studiju programmas „Sabiedrisko attiecību un reklāmas menedžments” direktore Glorija Sarkane, Latvijas Reklāmas asociācijas valdes priekšsēdētāja Baiba Liepiņa, SIA „Lolitas Ozoliņas komunikācijas konsultācijas” valdes locekle Lolita Ozoliņa, reklāmas aģentūras „DDB Latvia” mākslinieciskā direktore Dace Izabella Grundšteina un RISEBA pasniedzēji Aivars Helde un Artis Eglītis.

Galveno balvu un iespēju studēt bezmaksas „Sabiedrisko attiecību un reklāmas menedžmenta” bakalaura programmā saņēma labākā sociālā plakāta par bērnu drošību autors, Ogres tehnikuma 3. kursa audzēknis Aivars Valgers.

Ar ielūgumu uz starptautisko reklāmas festivālu Golden Hammer no Latvijas Reklāmas asociācijas tika apbalvoti:
     Galvenās balvas ieguvējs Aivars Valgers, Ogres tehnikuma 3. kursa audzēknis;
    1. vietas ieguvējas par labāko sociālo plakātu par veselīgā dzīves veida tēmu Zane Caunīte un Gunda Dukure, Gulbenes valsts ģimnāzijas 12. klases skolnieces;
    2. vietas ieguvēja par labāko sociālās reklāmas plakātu par bērnu drošības tēmu Šarlotta Šeklatova, Ogres tehnikuma 3. kursa audzēkne;
   3. vietas ieguvēja par labāko sociālo plakātu par bērnu drošības tēmu Justīne Čerņavska, Rīgas Teikas vidusskolas 12. klases skolniece; 
   3. vietas ieguvēja par labāko sociālo plakātu par bērnu drošības tēmu Anzhelika Konyashkina, Ogres tehnikuma 3. kursa audzēkne.

Jēkabpils Valsts ģimnāzijas 10. klases audzēknei Veronikai Krūmiņai tika piešķirta veicināšanas balva no augstskolas RISEBA par netradicionālu ideju izmantošanu reklāmas plakāta risinājumā. 
Visiem dalībniekiem tika piešķirti sertifikāti par dalību un suvenīri piemiņai no augstskolas RISEBA.

Svinīgās konkursa laureātu apbalvošanas ietvaros Latvijas Reklāmas asociācijas valdes priekšsēdētāja Baiba Liepiņa pastāstīja par asociācijas darbības virzieniem un sniedza vērtīgus padomus topošajiem reklāmas jomas profesionāļiem. Baiba Liepiņa atzīmēja, ka ir ļoti svarīgi šādiem konkursiem piesaistīt skolēnus, jo tas mudina viņus pievērst uzmanību sociālajām problēmām, kā arī ļauj viņiem parādīt sevi un atklāt savus talantus. Baiba Liepiņa arī atzīmēja, ka darbi, kuri tiek iesūtīti šādos konkursos, piedāvā skatīties uz sabiedrībai svarīgiem jautājumiem savādāk, dažkārt arī daudz dziļāk.

Baiba Liepiņa arī izteica atzinību augstskolai RISEBA par šādu svarīgu un interesantu konkursa aizsākšanu un novēlēja dalībniekiem būt aktīviem, ieinteresētiem un ieguldīt visus spēkus nosprausto mērķu sasniegšanai. Konkursa dalībnieki pateicās konkursa organizatoriem un komisijai, atzīmējot, ka viņiem tā ir lieliska iespēja, vēl mācoties skolā, parādīt savas spējas un pieņemt lēmumu par savu nākotnes profesiju. Visi dalībnieki atzina, ka šis konkurss kļuva par iespēju izteikt savu viedokli par sociālām problēmām, un viņi uzskata, ka skolēnus ir nepieciešams biežāk iesaistīt sociāli svarīgu problēmu apspriešanā.

Komentāri
(Publiskajā pusē e-pasts publicēts netiks)