Autorizācija
0

DIGITĀLO ZIŅU INICIATĪVAS INOVĀCIJU FONDĀ SĀKUSIES PROJEKTU IESNIEGŠANAS TREŠĀ KĀRTA

Digitālo ziņu iniciatīvas Inovāciju fonds (Digital News Initiative (DNI) Innovation Fund) tapis Google sadarbojoties ar Eiropas ziņu organizācijām, lai atbalstītu kvalitatīvu žurnālistiku, izmantojot jaunākās tehnoloģijas un inovācijas. Ar Digitālo ziņu iniciatīvas fondu tiek sniegta iespēja eksperimentēt un attīstīt idejas, kā arī demonstrēt jaunu domāšanas praksi digitālajā žurnālistikā.  

DNI Inovāciju fonds piedāvā iespēju gan pelnošām organizācijām, gan bezpeļņas organizācijām, gan privātpersonām, kuru mērķis ir radīt oriģinālu žurnālistiku un izglītot iedzīvotājus ar uzticamu un pārbaudītu žurnālistikas saturu, iesniegt savas idejas, lai iegūtu finansējumu projektiem un uzlabotu mediju vidi.

Šobrīd ir sākusies trešā pieteikšanās kārta, kurā aicināti iesaistīties arī pretendenti no Latvijas. Termiņš ir 20. aprīlis.

DNI meklē projektus, kuri spēj demonstrēt jaunu domāšanas praksi digitālajā žurnālistikā, veicina jaunu uzņēmējdarbības modeļu izveidi vai maina paradumus kā tiek patērētas digitālās ziņas.

Par fonda darbību un pieteikšanās principiem:

Projekti

Tiek meklēti projekti, kas atspoguļo jauna veida pieeju digitālajā žurnālistikā, veicina jaunu uzņēmējdarbības modeļu attīstīšanu vai maina to, kā digitālās ziņas tiek patērētas. Projekti var būt tikai eksperimentāli, bet ar skaidri noteiktiem mērķiem.

Prasības

Fonda atbalstam var pieteikties jau esošas izdevniecības, organizācijas, kas darbojas tikai tiešsaistē, jaunizveidotas organizācijas, partnerības un indivīdi no Eiropas Savienības un Eiropas Brīvās tirdzniecības asociācijas dalībvalstīm.

Finansējums

Finansējumu piešķir trīs kategorijās:

Prototipu projekti: šajā kategorijā var pieteikties organizācijas vai indivīdi, kas atbilst noteiktajām prasībām. Šiem projektiem tiks piešķirts finansējums līdz 50 000 eiro. Projektiem jābūt sākotnējās izstrādes stadijā. Šādi projekti tiks izskatīti paātrinātā kārtībā, un projektu kopējās izmaksas tiks segtas pilnībā;

Vidēja apjoma projekti: šajā kategorijā var pieteikties organizācijas, kas atbilst prasībām un pretendē uz finansējumu līdz 300 000 eiro. Šajā kategorijā tiks segts līdz 70% no projekta kopējām izmaksām;

Liela apjoma projekti: šajā kategorijā var pieteikties organizācijas, kas atbilst prasībām un pretendē uz finansējumu virs 300 000 eiro. Šajā kategorijā tiks segts līdz 70% no projekta kopējām izmaksām.

Maksimālais piešķiramais finansējums šajā kategorijā ir 1 miljons eiro.

Izņēmumi noteikumam par maksimālo iespējamo finansējumu būs iespējami liela apjoma sadarbības projektiem (piemēram, starptautiskiem, visu nozari aptverošiem vai tādiem, kuros piedalās vairākas organizācijas) vai tādiem, kas sniedz ievērojamu labumu plašākai ziņu nozares ekosistēmai.

Pieteikšanās

Pieteikumi jāiesniedz angļu valodā līdz 2017. gada 20. aprīlim.

Pieteikuma forma : https://digitalnewsinitiative.com/dni-fund/apply-for-funding/

Projektu sākotnējo atlasi veiks Projektu komanda, kurā darbosies dažādi nozares profesionāļi un “Google” pārstāvji. Komanda apstiprinās pieteikumus prototipu projektu finansējuma kategorijā un izteiks savas rekomendācijas attiecībā uz vidēja un liela apjoma projektiem Fonda padomei, kas uzraudzīs visu atlases procesu. Par liela apjoma projektiem padome lēmumus pieņems balsojot.

Padomes locekļi:

Joao Palmeiro, Portugāles Izdevēju asociācijas prezidents un Digitālo ziņu iniciatīvas Inovāciju fonda padomes priekšsēdētājs

Alexander Asseily, “State” dibinātājs un izpilddirektors, “Jawbone” dibinātājs

Miriam Meckel, “WirtschaftsWoche” galvenā redakore

Arianna Ciccone, Peružas starptautiskā žurnālistikas festivāla līdzdibinātāja un direktore

Bartosz Hojka, “Agora S.A.” izpilddirektors

Veit Dengler, “Neue Zürcher Zeitung” izpilddirektors

Rosalia Lloret, Eiropas Interneta izdevēju asociācijas Starpinstitūciju attiecību nodaļas vadītāja

Bruno Patino, “Sciences-Po” žurnālistikas skolas rektors

Murdoch MacLennan, “Telegraph Media Group” izpilddirektors

Bart Brouwers, Groningenas Universitātes žurnālistikas pasniedzējs

Madhav Chinnappa, “Google” Ziņu un izdevēju daļas Stratēģisko attiecību vadītājs

Torsten Schuppe, “Google” Mārketinga direktors Eiropas, Tuvo Austrumu un Āfrikas reģionam

Ronan Harris, “Google” viceprezidents

 

Ar jautājumiem vērsties pie dnifund@google.com

Vairāk informācijas mājaslapā : www.digitalnewsinitiative.com

Komentāri
(Publiskajā pusē e-pasts publicēts netiks)